1. דף הבית
  2. /
  3. עורך דין נפגעי גזזת

עורך דין נפגעי גזזת

חוק פיצוי נפגעי גזזת, אשר נחקק בשנת 1955, מעניק פיצוי לתושבי ישראל (כיום) אשר קיבלו בין השנים 1946-1960 טיפול בהקרנות נגד מחלת הגזזת וסובלים עקב כך מליקויים שונים.

המדובר בעשרות אלפי נפגעים, אשר היו ברובם באותן שנים ילדי עולים (אם כי גם ילידי ישראל רבים נכללים בגדר קבוצת הנפגעים) ועברו חוויה קשה של טיפול בהקרנות, טיפול אשר לימים התברר כי הוא עלול לגרום למחלות קשות.

להלן קישור לסירטון קצר ביוטיוב - אודות ילדי הגזזת והטיפול שקיבלו. סירטון זה הינו חלק מסרטו הדקומנטרי של אלכס ג'ונס - "ילדי הגזזת": חוק פיצוי נפגעי גזזת מתווה את תהליך הטיפול בתביעה, וקובע את מסגרת הפיצוי הכספי לו זכאי מי שמוכר על פיו. 


בין המחלות המוכרות בחוק נכללים גידולי מוח שפירים וממאירים, גידולים בבלוטת התריס, נגעי עור באזור הראש והצוואר (לרבות BCC ו –SCC ), גידולי גולגולת, דלילות שיער, התקרחות צלקתית, וסוגים מסויימים של סרטן הדם. כמו כן זכאים הנפגעים לאחוזי נכות בגין "סבל נפשי" ככל שהם סובלים גם מליקוי פיזי.

טיפולנו בתביעה על פי חוק נפגעי גזזת כולל שני שלבים עיקריים:

השלב הראשון -  הגשת התביעה למשרד הבריאות, שלב אשר בסיומו עומד התובע לבדיקה על ידי וועדת  מומחים, אשר תתבקש לקבוע האם אכן קיבל טיפולים בהקרנות נגד מחלת הגזזת, כמשמעם בחוק.

השלב השני - (ככל שהראשון עבר בהצלחה) – וועדה רפואית שתפקידה לקבוע את שיעור נכותו של הנפגע בגין הליקויים והמחלות המוכרות על פי החוק. דרגת הנכות מכתיבה את אופי הזכויות הכספיות להן זכאי הנפגע, זכויות ששיעורן יכול לנוע החל ממענק כספי צנוע ועד כדי מענק כספי משמעותי בתוספת גימלה חודשית ניכרת שתשולם לכל אורך החיים.

יצוגנו את נפגעי הגזזת כולל ליווי וטיפול משפטי בכל שלבי התביעה, החל מעריכת התביעה והגשתה, דרך בניית התשתית הראייתית והכנת הלקוח לדיון בפני הוועדות, וכלה ביצוג הלקוח בפני הוועדות השונות, הגשת עררים ואף פנייה לבית הדין במידת הצורך.טואול - בניית אתרים