1. דף הבית
  2. /
  3. עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים

זכאותם של נפגעי תאונות דרכים לפיצוי בגין נזקי הגוף שנגרמו להם בתאונה, מוכתבת על פי הוראות חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

על פי חוק זה זכאי לפיצוי כל אדם אשר סבל נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי, ללא כל רלבנטיות לשאלת נסיבות התאונה וזהות האשם בה. קרי - כל נפגע זכאי לפיצוי גם אם הוא האשם היחיד בארוע התאונה והתביעה לפיצוי סבה רק סביב שיעור הפיצוי הראוי.

הגדרתה של "תאונת דרכים" המזכה בפיצוי הינה רחבה למדי. ארועים שונים אשר אינם מזוהים בדרך כלל עם שימוש ברכב עשויים לזכות אף הם בפיצוי, לרבות נזק הנגרם בעת תיקון דרך ברכב, נזק הנגרם לרוכב אופניים המתנגש ברכב חונה, נזק הנגרם כתוצאה מנפילה בעת יציאה מרכב, ונזקים הנגרמים תוך מעורבות רכבת, מלגזה, מכונות המותקנות על גבי משאית וכד'.

נפגע תאונת דרכים זכאי ראש וראשונה לפיצוי מאת חברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב בו נסע או שגרם לנזקיו (מקום בו לא מדובר בנוסע ברכב). במקום בו אין ביטוח תקף, או במקרים בהם לא ידועה זהות הרכב הפוגע, עשוי הנפגע להיות זכאי למלוא הפיצויים מחברת "קרנית", קרן ממשלתית אשר הוקמה לשם פיצוי נפגעי תאונות דרכים חסרי ביטוח.

בד בבד עשוי נפגע תאונת הדרכים להיות זכאי לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי ומביטוחים פרטיים שונים.

במסגרת יצוגנו נפגעי תאונות דרכים אנו מלווים את הלקוח בכל המישורים האמורים, ומוודאים מימוש מלוא זכויותיו. אנו נעזרים במומחים רפואיים מובילים, לרבות בתחום השיקום, על מנת להבטיח מתן מענה לכל צרכיו הרפואיים של הלקוח ועל מנת להבטיח קבלת פיצוי מירבי מאת חברת הביטוח.


טואול הקמת אתרי אינטרנט